Uśmiechnięci i zdrowi
W minioną niedzielę 18 maja odbył się I Turniej edukacyjno-sprawnościowy „Do jazdy gotowi uśmiechnięci i zdrowi” zorganizowany przez Fundację „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” w Parku Miejskim im. Żwirki i Wigury w Wieluniu.
 

 
W ramach turnieju, w którym udział wzięło blisko 200 osób, zaproponowano kilka wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny. Młodzież sprawdzała swoje umiejętności precyzyjnej jazdy na rowerze pokonując , często z dużym wysiłkiem, rowerowy tor przeszkód oraz przystępując do próbnego egzaminu na kartę rowerową nadzorowanego przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu. Najmłodsi uczestnicy turnieju dostali szansę zobaczenia wnętrza kabiny oraz zawartości strażackiego wozu bojowego, o którym opowiadali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykl policyjny udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Wieluniu, a prezentowane przez policjantów ruchu drogowego. Rodzice skorzystali z propozycji założenia alko gogli i sprawdzenia reakcji swojego organizmu na postrzeganie świata przez pryzmat 1,6 promila alkoholu. Efektem było zaskoczenie i stwierdzenie, że nigdy nie będę prowadził po alkoholu.
 
Wszystkie elementy turnieju zostały przygotowane w taki sposób, by niejako przy okazji niedzielnego spaceru, w rodzinnej, pogodnej atmosferze przypomnieć sobie o rzeczach najważniejszych – zdrowiu i życiu swoich dzieci. Celem turnieju i tym samym fundacji jest edukacja niechronionych uczestników ruchu drogowego w zakresie ich bezpieczeństwa na drogach, przypominanie o tym, że warto być widocznym dzięki kamizelkom i elementom odblaskowym.
- Fundacja od dwóch lat jest obecna w szkołach podstawowych powiatu wieluńskiego i pajęczańskiego. W tym okresie przeprowadziliśmy pogadanki edukacyjne z ponad 3 tysiącami dzieci wyposażając je jednocześnie w kamizelki odblaskowe. Zauważyliśmy jednak, że jest potrzeba oswajania odblaskowości w przestrzeni publicznej, kreowania odblaskowej mody zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nasza obecność w zielonym sercu Wielunia to poszerzenie dotychczasowych działań o rzeczywiste promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, w które zaangażowało się wielu partnerów fundacji i wolontariuszy. To bardzo ważny element pracy każdej organizacji pozarządowej za co serdecznie dziękujemymówi Paulina Borkowska Prezeska Fundacji „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.
 

 
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali elementy odblaskowe, a dziesięciu z nich wylosowało odblaskowe zestawy niespodzianki, które otrzymali: Piotr Podgórski, Wojtek Śpiewanek, Zuzia Jaworek, Kuba Buber, Franek Borkowski, Jakub Nowak, Patryk Makowski, Lena Biniecka, Michał Mielczarek, Martyna Fertała.
 ;
Zorganizowanie turnieju wymaga zawsze dobrej współpracy dlatego dziękujemy za wsparcie naszym partnerom: Panu Tomaszowi Olejnikowi z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu, Panu Andrzejowi Stępniowi Staroście Wieluńskiemu, Panu Januszowi Antczakowi Burmistrzowi Wielunia, Panu Jarosławowi Surmie Komendantowi Straży Miejskiej w Wieluniu, Panu Grzegorzowi Dzierzkowskiemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieluniu, Panu Waldemarowi Brzękale Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, Panu Gabrielowi Wyględaczowi Prezesowi Radia Ziemi Wieluńskiej, firmie PaB.media, Pani Joannie i Krzysztofowi Matyjas właścicielom sklepu Sprint Sport w Wieluniu, wolontariuszom – uczniom Gimnazjum nr 1 w Wieluniu z opiekunem Panem Andrzejem Kozikiem, didżejowi DJ Marco oraz wszystkim sympatykom Fundacji "Jestem widoczny - jestem bezpieczny".