Widocznie szczęśliwe
 
Uczniowie szkół podstawowych z Pątnowa, Popowic i Grębienia uczestniczyli w dniu 1 marca 2013 roku w spotkaniu pt. „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.
W miniony piątek ponad 200 dzieci zebrało się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pątnowie, by wysłuchać szkolenia na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Spotkanie zorganizowane przez Fundację „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” oraz partnerów Komendę Powiatową Policji w Wieluniu oraz Urząd Gminy Pątnów otwiera udział dzieci i młodzieży z gminy Pątnów w aktywnych działaniach mających na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa na drogach i wykreowanie mody na odblaski.
Doskonale przygotowaną prelekcję z zangażowaniem młodej publiczności przeprowadził asp. Waldemar Kozera rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Dzieciakom podobała się interakcja z prowadzącym dlatego chętnie brali udział w odgrywanych scenkach, np. przechodzenia przez jezdnię czy podróży samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zwieńczeniem szkolenia było wręczenie wszystkim obecnym dzieciom kamizelek odblaskowych, które od tego momentu obiecały nosić.
Bezpieczeństwo naszych uczniów i świadomość zagrożeń jest niezwykle ważna dlatego, jak mówił zastępca Wójta Gminy Pątnów Andrzej Mazur , przystąpiliśmy do projektu Fundacji. W kolejnych tygodniach kamizelki otrzymają uczniowie szkół podstawowych w Dzietrznikach, Załęczu Małym i Wielkim.
Cieszymy się, że przybywa nam odblaskowych dzieci . Mali mieszkańcy gminy Pątnów dołączają do grona wyedukowanych młodych ludzi , którzy nosząc kamizelki odblaskowe przyczynią się do osiągania naszych celów: zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym – mówi Paulina Borkowska, prezeska Fundacji.
W projekcie Fundacji „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” uczestniczą dzieci ze szkół podstawowych, które dzięki urzędom, przedsiębiorstwom i osobom społecznie odpowiedzialnym dostają szansę spokojnego i radosnego dzieciństwa.
PaB